Šampionkou v časovce se stala překvapivě Slámová

Mistryní České republiky v časovce se na trati dlouhé 19,8 kilometru v Kovářově u Písku stala Denisa Slámová (Cyklotrenink). Jedenadvacetiletá cyklistka získala první domácí triumf a výrazně vylepšila své loňské páté místo ze slovenských Bánovců nad Bebravou. Stříbrnou Nikolou Bajgerovou (Force KCK Zlín) však zdolal velice těsně o pouhých pět desetin vteřiny a bronz získala Petra Ševčíková z Dukly Praha, obhájkyně prvenství Nikola Nosková (Lawi junior team) skončila čtvrtá.

„Jezdím s trenérem teprve dva roky a tento výsledek je úplně neuvěřitelný. Cílem byla bedna, myslet na zlato by mě vůbec nenapadlo,“ řekla v cíli nová šampionka. „Trať mi sedla, bylo na ní hodně kopců a to mám ráda, rovinaté časovky mi moc nevyhovují,“ dodala závodnice, která se dříve věnovala atletice.

Závod juniorů ovládl v Itálii závodící Pavel Novák (Ciclistica Trevigliese), který ve vyrovnaném souboji zdolal Štěpána Teleckého (TJ Favorit Brno) o pouhých sedm vteřin a třetí Milan Kadlec (Dukla Praha) zaostal za vítězem 52 vteřin. Mezi juniorkami byla nejlepší Eliška Kvasničková, která zvítězila s velkým náskokem, druhou v cíli Barboru Němcovou (Sportcomplex Břeclav) porazila o 1:29.

Výsledky mistrovství:

Ženy (19,8 km):

1. Slámová (Cyklotrenink) 29:52, 2. Bajgerová (Force KCK Zlín) stejný čas, 3. Ševčíková (Dukla Praha) +43, 4. Nosková (Lawi junior team) +47, 5. Burlová (Lotto Soudal) +53, 6. Hájková (BePink) +56.

Juniorky (19,8 km):

1. Kvasničková (SportRaces Cycling) 29:45, 2. Němcová (Sportcomplex Břeclav) +1:29, 3. Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy) +1:55, 4. Růžičková (Dukla Praha) +2:41, 5. Grulichová +2:49, 6. Müllerová (obě TUFO Pardus Prostějov) +3:44.

Junioři (119,8 km):

1. Novák (Ciclistica Trevigliese) 25:52, 2. Telecký (TJ Favorit Brno) +7, 3. Kadlec (Dukla Praha) +52, 4. Bárta (Team Aauto Eder) +1:09, 5. Přidal (/Mapei Merida Kaňkovský) +1:28, 6. Lukeš (Willebrord Wil Vooruit) +1:30.