Na Zadově slavili zahraniční bikeři

Při třetím závodu IZOMAT Cupu – ČXeského poháru v cross country na šumavském Zadově slavili v elitních kategoriích především zahraniční jezdci. Závod mužů ovládl Světovým pohárem protřelý  Anton Cooper z Nového Zélandu, když druhého Němce Georga Eggera porazil o 1:07 a třetí dojel se ztrátou 2:11 polský závodník Bartlomiej Wawak. Nejlepší z Čechů byl pátý Jan Vastl (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) s odstupem 2:39.

Mezi ženami vyhrála Němka Lia Schrieversová, letos již podruhé, když nejlepší byla v prvním podniku IZOMAT Cupu v Brně a druhá ve Městě Touškov a jasně vede průběžné hodnocení. Se ztrátou 30 vteřin projela druhá Švýcarka Steffi Häberlinová a toto duo doprovodila na stupně vítězek Jitka Čábelická (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team). Opět se dařilo mladé Adéle Holubové (kola-bbm.cz), která cílem projela šestá a průběžně je druhá.

Při absenci české jedničky Ondřeje Cinka byl nejlepší z domácích jezdců Jan Vastl (GAPP System-Kolofix) na pátém místě. Dosud vedoucí závodník poháru Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing dojel tentokrát až sedmnáctý, ale i to mu stačilo k uhájení vedení.

Na své skvělé vystoupení při závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě navázala i na Šumavě juniorka Simona Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing). V cíli byla jasně první, navíc s náskokem 3:28 před Karlou Novákovou (Jaroslav Kulhavy Cycling Team). Mezi juniory vystoupil na nejvyšší stupeň Ondřej Novotný z Dukly Praha.

1. Cooper (N. Zél.) 1:23:33, 2. Egger (Něm.) +1:07, 3. Wawak (Pol.) +1:25, 4. Oliver (N. Zél.) +2:11, 5. Vastl (GAPP System-Kolofix) +2:39, 6. Strähle (Něm.) +3:14.

Průběžné pořadí (po 3 ze 6 závodů):

1. Zatloukal (Nutrend Specialized) 630, 2. Wawak 560, 3. Kobes (GAPP System-Kolofix) 560.

1. Schrieversová (Něm.) 1:28:00, 2. Häberlinová (Švýc.) +30, 3. Čábelická (GAPP System-Kolofix) +1:46, 4. Podgórská (Pol.) +2:00, 5. Czeczinkarová (Liv Elmtrade) +2:40, 6. Holubová (kola-bbm.cz) +3:51.

1. Schrieversová 880, 2. Holubová 730, 3. Czeczinkarová 710.

1. Novotný (Dukla Praha) 1:05:10, 2. Rodriguez Aguilar (Kol.) +54, 3. Jaskiewitz (Pol.) +59.

Juniorky:

1.Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing) 1:00:29, 2. Nováková (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +3:28, 3. Hanáková (REXONIX Racing Team) +5:09.