Sprinterský šampionát narušil déšť

Druhý den sprinterského šampionátu v Praze na Třebešíně narušil déšť. Do jeho začátku se stačily odjet některé závody v týmovém sprintu a na 500 metrů s pevným startem mládežnické kategorie a ženy a 1 km s pevným startem junioři. Muži závod na 1 km s pevným startem odjedou zítra, kdy je na programu ještě keirin.
V závodě žen byla na startu stejně jako ve sprintu jen dvě závodnice Dukly Brno. Tentokrát byla úspěšnější ta zkušenější Sára Kaňkovská, když byla rychlejší o půl vteřiny, takže po dvou disciplínách to má jedna ku jedné s Veronikou Jaborníkovou. Mezi juniorkami vybojovala zlato Gabriela Bártová (TUFO Pardus Prostějov). Po zlatu ze sprintu přidal do své sbírky druhou nejcennější medaili David Pagáč z Dukla Brno.
V týmovém sprintu na další zlato nedosáhl Tomáš Bábek, když spolu se svým týmovým kolegou z Dukly Brno Davidem Sojkou a Matějem Bohuslávkem z Bikrosclub Řepy nestačili ve finále na trio Jakub Šťastný, Martin Čechman (oba Dukla Brno) a Matěj Bohuslávek (Bikrosclub Řepy) s nímž prohráli o čtyři desetiny vteřiny.
500 m s pevným startem:
Žákyně:
1. Lazarová (TJ Favorit Praha) 40,740, 2. Jadrná (Sportcomplex Břeclav) 41,199, 3. Richterová (TUFO Pardus Prostějov) 42,116.
Kadetky:
1. A. Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) 37,946, 2. Müllerová (TUFO Pardus Prostějov) 39,019, 3. Peterková (Roman Kreuziger Cycling Academy) 39,101.
Juniorky:
1. Bártová (TUFO Pardus Prostějov) 38,203, 2. Hejhalová (Dukla Praha) 38,813, 3. Bartoníková (Dukla Brno) 39,449.
1. S. Kaňkovská 36,337, 2. V. Jaborníková (obě Dukla Brno) 36,897.
Žáci:
1. Peterka (SK Petřín Plzeň) 36,112, 2. Podařil 36,378, 3. Král (oba Dukla Praha) 37,520.
Kadeti:
1. M. Koblížek 34,984, 2. V. Koblížek (oba TUFO Pardus Prostějov) 35,153, 3. Seeman (TJ Stadion Louny) 35,727.
1 km s pevným startem:
1.Pagáč (Dukla Brno) 1:08,161, 2. Vlček (TUFO Pardus Prostějov) 1:08,380, 3. Široký (TJ Favorit Brno) 1:09,342.
Týmový sprint:
Finále: Bohuslávek, Šťastný, Čechman (Bikrosclub Řepy/Dukla Brno) 1:01,061 –  Topinka, Sojka, Bábek (Bikrosclub Řepy/Dukla Brno) 1:01,468, 3. Janošek, Wagner, Pavel Kelemen (všichni Dukla Brno) 1:02,143.