V Overijse nevyhrála Nizozemka – radovala se Vasová

V pátém závodu cyklokrosového seriálu Světového poháru poprvé nevyhrála závod žen nizozemská závodnice. Všechny za sebou nechala senzačně Kata Blanka Vasová z Maďarska. Do cíle dorazila s náskokem 15 vteřin před nizozemskou jezdkyní Puck Pieterseovou, třetí dojela další Nizozemka Lucinda Brandová, která se tím bodově dotáhla v průběžném hodnocení na krajanku Denise Betsemaovou a díky tomu, že ji dnes poradila, tak pojede v dalším závodě v Táboře v trikotu vedoucí závodnice. Jediná Češka na startu Julia Kopecká byla klasifikována se ztrátou jednoho okruhu třiačtyřicátá.

To v závodě mužů bylo vše při starém. Dominovali Belgičané, kteří obsadili pět prvních míst, na stupně vítězů šli Eli Iserbyt, Michael Vatnhourenhout a Toon Aerts. Po výborném výkonu minulý týden v Zonhovenu, kde obsadil, 14. místo, tentokrát tak úspěšný Michael Boroš nebyl a obsadil 27. místo. Celkové vedení si upevnil Iserbyt, který vyhrál již potřetí.

1. Iserbyt 1:00:28, 2. M. Vatnhourenhout +9, 3. Toon Aerts +26, 4. L. Sweeck +46, 5. Hermans (všichni Belg.) +1:02, 6. van der Haar (Niz.) +1:11, …27. Boroš (ČR) +5:30.

Průběžné pořadí:

1. Iserbyt 175, 2. M. Vatnhourenhout 130, 3. Toon Aerts 129, 4. Hermans 128, 5. van der Haar 114, 6. Adams (Belg.) 82, …30. Boroš 12.

1. Vasová (Maď.) 48:07, 2. Pieterseová +15, 3. Brandová +33, 4. Betsemaová (všechny Niz.) +33, 5. Honsingerová (USA) +44, 6. Borquierová (Fr.) +53, …43. Kopecká (ČR) -1 kolo.

1. Brandová 147, 2. Betsemaová 147, 3. Pieterseová 112, 4. Vasová 105, 5. Vosová 102, 6. Kastelijnová (obě Niz.) 87, …24. Nash (ČR) 24.